Miks kehakaal ei lange?

Treeneri ja toitumisnõustajana näen ja puutun sageli kokku klientidega, kes on mures oma lisakilode pärast. Ülekaalulisuse põhjuseid võib olla mitmeid. Rolli mängib nii toitumine, liikumine (füüsiline tegevus), geneetiline soodumus, tervislik seisund/haigused jm. Kliendid küsivad minu käest sageli: „Miks ei lange minu kehakaal?“

Vastata sellele küsimusele ei ole lihtne. Toitumisnõustajana pean analüüsima väga detailselt kliendi menüüd ja elustiili. Siinkohal toon välja mõned näited, mida olen menüüsid analüüsides näinud, mis võivad põhjustada ülekaalulisust:

Kehakaalu langetamiseks ei pea hakkama lugema kaloreid ning piirama ainult süsivesikute hulka. Tuleb vaadata oma menüüle otsa tervikuna ning proovida aru saada, kas kõik makrotoitained on tasakaalus. Eesti toitumissoovituste kohaselt, peavad süsivesikud moodustama päevasest energiast 50-60%, 25-35% peavad moodustama rasvad ning 10-20% valgud. Kaalu langetamiseks võib piirata tarbitavate süsivesikute hulka, kuid samas mitte täisteravilja, kui olulise kiudaine allika, arvelt. Kindlasti peaks vaatama ka millist rasva ja valku tarbitakse ning kas äkki hoopis seal on peidus põhjus, miks kaal ei lange. 

Kui Sa ei oska iseseisvalt analüüsida oma menüüd, siis soovitan pöörduda toitumisnõustaja poole. Esimese hooga ei peaks hakkama internetiavarustest otsima erinevaid dieete, mida keegi praktiseerib ja promob. Tähtis on aru saada ja üles leida juurpõhjus, miks just Sinul on liigse kehakaalu probleem.

Ostukorv